Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach. Ilość spraw rozwodowych rośnie z roku na rok, a GUS informuje, że już co trzecie małżeństwo rozpada się z różnych powodów. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że rozwody coraz częściej dotyczą małżeństw, których staż nie przekracza 5 lat. Skąd taka tendencja?

Skąd tak duża liczba rozwodów?

Współcześnie o ilości rozwodów wypowiadają się nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim socjologowie oraz psychologowie. Duży odsetek rozpadających się małżeństw, szczególnie tych o niewielkim stażu, to wręcz znak naszych czasów. Młodzi ludzi, wychowani w kulturze w której wszystko przychodzi łatwo często nie zdają sobie sprawy z powagi jaką niesie ze sobą założenie rodziny. Nierzadko dopiero w trakcie trwania małżeństwa i wspólnego mieszkania okazuje się, że małżonkowie mają zupełnie inne podejście do ważnych spraw, jak np. posiadania dzieci, wyznawanej religii, podejścia do codziennego życia, spraw zawodowych. Oczywiście nie należy uogólniać – rozwody to również wypadkowa wielomiesięcznych prób ratowania małżeństwa, Nierzadko papiery rozwodowe składane są przez osoby, które w małżeństwie spotkała przemoc czy nałogi. 

Czy można przygotować się do rozwodu? 

Składając papiery rozwodowe warto odpowiednio przygotować się do sprawy rozwodowej – wiele osób decyduje się na zatrudnienie doświadczonego adwokata, którego zadaniem będzie dbanie o nasze dobre imię, interesy i reprezentowanie nas przed sądem. O roli adwokata przeczytamy więcej na stronie adwokat-katowice.info.pl. Decydując się na wynajęcie adwokata przede wszystkim musimy dokładnie opisać mu sprawę – zadaniem specjalisty jest bezstronna ocena i określenie naszych szans w sądzie, podpowiedzenie rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane. 

Comments are closed.

Jak pozycjonować filmy na YouTube jacuzzi ogrodowe cena zestaw lampionów