Kuchnia stała się przestrzenią, która musi być dopasowana w sposób indywidualny do naszych potrzeb. Nic więc dziwnego, że bardzo starannie wybieramy szafki kuchenne, które stanowią podstawę całego wyposażenia.

Szafki kuchenne i ich wysokość

Do tej pory wiele osób stawiało na klasyczną zabudowę kuchenną, która z roku na rok powoli odchodzi w zapomnienie. Wszystko przez to, że wiele takich mebli było niedopasowanych do poszczególnych użytkowników. Dzisiaj dobierając szafki kuchenne należy pamiętać o ich wysokości, co również ma wpływ na naszą strefę komfortu – w szczególności, jeżeli chodzi o przygotowywanie posiłków. Szafki razem z blatami kuchennymi nie mogą być za niskie ani za wysokie. Przyjmuje się, że standardowa wysokość szafki kuchennej to ok. 85 cm. Przy czym jest to średnia wysokość dla osoby, która ma 170 cm wzrostu. Osoby niższe lub wyższe przy takich meblach kuchennych mogą czuć się niekomfortowo.

Szafki kuchenne na dole

Szafki kuchenne najczęściej występują w zabudowie dolnej. Tak, w przypadku tradycyjnych wystrojów kuchennych, szafki występują również w zabudowie górnej. Aczkolwiek bardzo duża ilość osób odchodzi od tego pomysłu na rzecz wygodnych półek, czy też regałów. Pamiętajmy o tym, że nie tylko liczy się dobra wysokość szafek kuchennych, ale również ich głębokość, dzięki czemu wszystko będziemy mogli pochować i nie będziemy narzekać na bałagan w kuchni. Szafki kuchenne powinny być głębokie na 56 cm. Jeżeli weźmie się pod uwagę jeszcze fronty tych szafek, to ten wymiar powinien wynosić już 58 cm. 

Comments are closed.

donice cementowe zestawy ogrodowe promocja donice ceramiczne do ogrodu