Nadanie przytulności dużym pomieszczeniom bywa trudne, ale znakomicie w tym celu sprawdzają się rośliny. Jednakże drobne kwiatki na parapecie często zdają się znikać, przytłoczone ogromem przestrzeni. W takiej sytuacji bardzo często decydujemy się na posadzenie dużej rośliny doniczkowej.

Wygodne użytkowanie

Duże rośliny doniczkowe często wymagają podlewania dużą ilością wody. Warto więc zaopatrzyć się w donice, które mają własny system nawadniania. Do takowych należą między innymi donice Lechuza. Dzięki nim zadbanie o odpowiedni poziom nawodnienia roślin będzie łatwiejsze, tym bardziej, że działają one do 12 tygodni. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy mamy czas na podlewanie lub zamierzamy wybrać się w dłuższą podróż, rośliny w naszym domu zawsze będą miały optymalną ilość wody.

Wybór szczególnie dużych donic Lechuza i odpowiednich rozmiarem kwiatów oznacza, że może być trudno je przestawić. Nie jest to jednak powód do zmartwień – ciężar rośliny sprawi, że będzie ona stała stabilnie i nie przewróci się, gdy ktoś będzie obok niej przechodził. Donice Lechuza pokryte są specjalną powłoką, która jest odporna na kwasy i promienie UV, więc nie ma problemu przy sprzątaniu – środki do mycia podłóg czy wycierania kurzu w żaden sposób jej nie uszkodzą, więc każdorazowe przesuwanie nie jest konieczne.

Szyk

Urządzając mieszkanie trzeba pamiętać o tym, że nie tylko kwiat wpływa na jego wystrój, ale także donica, w której stoi. Donice Lechuza występują w wielu kolorach, które można dopasować do własnego gustu. Wybierać można spośród stonowanych kolorów, barw nietypowych i bardzo energetycznych.

Kolor to jednak oczywistość, a w przypadku donic Lechuza warto zwrócić również uwagę na ich fakturę. Zależnie od upodobań można wybrać błyszczącą, imitującą ceramikę lub nieco bardziej nietypową. Wszystko, by donica doskonale komponowała się z pomieszczeniem, w którym ma stać i przez wiele lat cieszyła oko właściciela.

Przeniesienie donicy

Chęć zmiany miejsca, w którym stoi roślina także może być szybko zaspokojona. Kwiaty rosną w wyjmowanych wkładach, więc można je bez problemu wyjąć z donicy i łatwiej przenieść wszystko lub po prostu zmienić roślinę, która ma rosnąć w danym miejscu. Do tego samą donicę Lechuza można przesunąć dzięki podkładkom z systemem rolek.

Wspomniana odporność na promieniowanie UV oraz wytrzymałość w mrozach do -30°C również wspierają mobilność donic Lechuza. Bez problemu można je przenieść na balkon lub do ogrodu, użytkować tam przez cały rok i mieć pewność, że nie zostaną uszkodzone przez czynniki atmosferyczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

zestaw ogrodowy aluminiowy sauna do ogrodu zestaw kawowy