Ubezpieczenie własnego samochodu jest w naszym kraju obowiązkowe – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kupimy we wszystkich ubezpieczalniach, jego cena nie jest stała i może być uzależniona od licznych czynników. Gdzie kupić OC? Czy możliwe jest zakupienie tego produktu przez Internet? Kto zaoferuje nam najlepszą cenę?

Ubezpieczenie OC – czym jest i od czego zależy jego cena?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest w Polsce obowiązkowe – pozwala ono na pokrycie szkód wynikłych z naszej winy na drodze. Może to dotyczyć naprawy innego samochodu czy pokrycia kosztów leczenia osób poszkodowanych. Wysokość OC nie jest stała – wynika ona z licznych czynników, wśród których należy wymienić nasz wiek i staż za kierownicą, ale również wiek i markę samochodu. Nie bez znaczenia ma bezkolizyjna jazda, która traktowana jest jako powód do przyznania odpowiednich zniżek. Ubezpieczenie OC obowiązuje rok – po tym czasie konieczne jest wykupienie nowego z zachowaniem ciągłości. Ubezpieczenia OC bez trudu zakupimy przez Internet – firmy takie jak beesafe.pl proponują nam możliwość zakupu ubezpieczenia online – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i odpowiedzieć na kilka pytań. W razie wątpliwości konsultanci są do naszej dyspozycji. 

Dodatkowe ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to nie jedyne, co zaproponują nam ubezpieczyciele. Chcąc lepiej zadbać o bezpieczeństwo i komfort jazdy warto zainteresować się ubezpieczeniem AC, czyli autocasco. Jest to dodatkowe ubezpieczenie, które pozwoli nam na odzyskanie pieniędzy w przypadku konieczności napraw naszego samochodu, ale również w przypadku jego kradzieży. Autocasco obejmuje również możliwość naprawy, kiedy auto ucierpiało w wyniku działania sił natury (np. grad). 

Comments are closed.

zestawy ogrodowe wyprzedaż jacuzzi ogrodowe cena ceramiczne donice ogrodowe