Prefabrykowane ściany betonowe są coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym, przemysłowym i usługowym. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z wielu zalet prefabrykatów, ale również z tego, że są one coraz tańsze.

Praktyczne ściany prefabrykowane

Jeszcze kilka lat temu w budownictwie korzystano jedynie z prefabrykatów drewnianych i kartonowo-budowlanych. Największym atutem tej rewelacyjnej technologii jest bardzo krótki czas budowy.

Coraz większą popularność zdobywają również prefabrykowane ściany wykonane nie tylko ze zwykłego betonu, ale również z keramzytobetonu. Prefabrykaty wyposażone są w gotowe otwory okienne i drzwiowe. Ściany wykonuje się od a do z zgodnie z projektem, dlatego też należy je montować zgodnie z instrukcją producenta.

Czym wyróżniają się ściany żelbetowe i keramzytobetonowe?

Prefabrykowane ściany betonowe wykonane są w całości ze zwykłego betonu, a w środku umieszczone są oczywiście stalowe pręty zbrojeniowe. Większość producentów oferuje dwuwarstwowe ściany betonowe albo trójwarstwowe. Drugą warstwę zazwyczaj stanowi dodatkowe ocieplenie z wełny mineralnej albo styropianu. Trzecią warstwę stanowią z kolei zewnętrzne okładziny. Wewnętrzna strona płyty jest bardzo gładka i gotowa do wykonania prac wykończeniowych.

Prefabrykowane ściany keramzytobetonowe jak sama nazwa wskazuje wykonana jest z keramzytu. Jest to bardzo lekkie kruszywo mineralne o rewelacyjnych właściwościach izolacyjnych. Ściany keramzytobetonowe produkowane są z mieszanki betonu i keramzytu. Dużym atutem tego typu ścian jest to, że nie wymagają one dodatkowego ocieplenia. W razie potrzeby można je wykończyć dodatkowo okładziną zewnętrzną.

Jak montuje się prefabrykowane ścian?

Konstrukcje wykonane z prefabrykatów wymagają wcześniejszego wykonania fundamentów, na których montuje się słupy nośne, pomiędzy którymi można wstawić ściany prefabrykowane. Przy większości ścianach prefabrykowanych stosuje się dźwigi. Poszczególne elementy ścian należy łączyć ze sobą metodą zalecaną przez producenta. Zazwyczaj na ścianach montuje się belki stropowe i prefabrykowane płyty stropowe.

Zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych przynosi bardzo wiele korzyści pod warunkiem, że przestrzega się zaleceń producenta dotyczące montowania poszczególnych elementów oraz ich łączenia. Aby uniknąć ewentualnych problemów warto poświęcić nieco wolnego czasu, aby wybrać rzetelną firmę, która może pochwalić się dużym doświadczeniem w realizacji obiektów wykonanych technologią prefabrykatów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.

https://promyana-bg.org/dlaczego-kapadocja-przyciaga-turystow/ https://w-sumie.com.pl https://calganx.net