Przygotowując się do budowy własnego domu najczęściej zatrudniamy architekta, aby stworzył bryłę domu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wśród częstych pomysłów wymienia się poddasza oraz tzw. jaskółki. Są to elementy z pewnością zmieniające estetykę bryły domu, ale i wymagające odpowiednich rozwiązań. Jednymi z nich są okna na wymiar. Skąd je wziąć?

Okna na wymiar do domu – gdzie się sprawdzą

Okna na wymiar to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy do naszego domu wpuścić więcej naturalnego światła. Okna takie rewelacyjnie sprawdzają się także w pomieszczeniach narożnych, np. kuchniach, gdzie nie chcemy rezygnować z naturalnego światła przez cały dzień. Okna na wymiar są produktem, w którym to my sami, wespół z producentem, możemy zadecydować o konkretnych rozwiązaniach i parametrach okien – słowem: mogą być to okna szyte „na miarę” specjalnie dla nas. To rozwiązanie świetnie sprawdza się np. w dużych miastach, gdzie ruch uliczny i bliskość lotnisk generują dużo hałasu. Hałas może znacząco obniżać nasz komfort i samopoczucie, wpływając bezpośrednio na nasze zdrowie. 

W przypadku chęci poprawienia izolacji termicznej w naszym domu okna na wymiar również będą znacznie lepszym rozwiązaniem niż klasyczne okna. Okna pasywne na wymiar pozwolą na lepsze izolowanie wnętrz przed utratą ciepła. 

Jak zamawiać okna na wymiar?

Podstawą w zamawianiu okien na wymiar jest ścisła współpraca z wybranym dostawcą. Wraz ze specjalistami konieczne jest wymierzenie wnęk okiennych i wybranie produktów, które nie tylko zapewnią nam izolację termiczną czy wysoki przepływ światła, ale również takie, które będą idealnie wpisywać się w istniejącą aranżację mieszkania, będą komponować się z elewacją domu. Wybierając okna na wymiar możemy także wybrać elementy antywłamaniowe, na które otrzymamy odpowiednie certyfikaty.  

Comments are closed.

nowoczesne zestawy wypoczynkowe zestaw mebli na balkon zestawy mebli ogrodowych tanio