Wygodna i funkcjonalna łazienka to marzenie każdego z nas. Niezależnie od tego, czy uwielbiamy gorące kąpiele, czy może raczej preferujemy oszczędne prysznice, chcemy, aby była miejscem przyjemnym, ładnym i praktycznym. Jednak posiadając mały metraż, mamy czasem twardy orzech do zgryzienia, jak to wszystko ze sobą pogodzić.

Wanna czy prysznic?

To chyba najczęstszy dylemat, przed którym stoi każdy, kto urządza łazienkę. Duże pomieszczenia mogą być wyposażone w jedno i drugie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie rozwiązanie zastosować również w małym metrażu – jeśli tylko uda nam się wcisnąć tam wannę. Wanny prostokątne dostępne są w bardzo wielu rozmiarach, dlatego bardzo łatwo dopasować je do każdej przestrzeni. Łatwo wpasuje się ją we wnękę oraz szczelnie połączy ze ścianą.

Jeśli nie używamy wanny prostokątnej na co dzień, to z powodzeniem możemy zamienić ją w prysznic. W tym celu, aby zabezpieczyć podłogę przed zachlapaniem, można zamontować prostokątne drzwi przesuwne z tworzywa sztucznego lub szkła. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Akrylowa czy może stalowa?

Tworzywo, z jakiego wanna została wykonana, ma również duże znaczenie. Dla miłośników długich kąpieli w przyjemnym cieple najlepszym rozwiązaniem będą wanny żeliwne, które mają bardzo wysoką termoizolację. Są jednak niezwykle ciężkie i zimne w dotyku, dlatego znacznie częściej wybierane są wanny wykonane z akrylu, które są znacznie lżejsze, a również dobrze trzymają ciepło.

Można wybierać jeszcze wśród wanien wykonanych ze stali, miedzi, kamienia czy drewna. Każdy z wariantów zdecydowanie różni się możliwościami termoizolacyjnymi oraz ceną. Równie duże znacznie ma styl, w jakim chcemy łazienkę urządzić. Nie wszędzie sprawdzą się dekoracyjne, wolnostojące wanny miedziane.

Jaki kształt wanny do łazienki?

Wanny prostokątne są jednym z najbardziej praktycznych i eleganckich wariantów. Łatwe do obudowania, dobrze komponują się z innymi sprzętami oraz dostępne są w wielorakich rozmiarach. Krany i prysznice montuje się najczęściej w ścianie. Przy wannach wolnostojących, w nowoczesnych łazienkach, stosowane są również rozwiązania, które umieszczają kran w podłodze.

Wanny owalne najlepiej prezentują się w dużych i przestronnych łazienkach. Inną alternatywą są wanny naroże, które jednak nie znajdą zastosowania w każdej łazience. Dostępne są również w wielu rozmiarach. Każdy typ ma zdecydowanie swoje wady i zalety.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Comments are closed.

zestawy ogrodowe warszawa pozycjonowanie poradnik zestaw ogrodowy rattanowy