Wybór mebli ogrodowych jest dzisiaj prostszy niż kiedykolwiek wcześniej: producenci i projektanci co roku proponują nam wiele interesujących nowości, wśród których królują meble wypoczynkowe i kawowe. Szukając nietuzinkowych mebli warto postawić na kokon ogrodowy – czym jest ten mebel? Czy sprawdzi się on w naszej strefie wypoczynkowej?

Kokon ogrodowy w naszej strefie wypoczynkowej

Wśród wielu ciekawych mebli ogrodowych kokon ogrodowy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Ten wyjątkowy mebel przyciąga wzrok, pozwala na komfortowy wypoczynek i na… bujanie w obłokach! Kokon ogrodowy to nic innego jak fotel wiszący, w którego wnętrzu skryjemy się przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak również przed promieniowaniem słonecznym. Kokon ogrodowy to oryginalny mebel, który całkowicie zmieni wygląd tarasu i podniesie jego estetykę. 

Jak skonstruowany jest kokon ogrodowy? Stelaż wykonany jest z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium. Materiał ten jest zabezpieczony przed rdzą, a dodatkowo jego niska waga wpływa na finalną wagę mebla. Wierzch kokonu tworzy plecionka technorattanowa – jest to tworzywo syntetyczne, o wysokiej odporności na ścieranie, które zachowa idealny wygląd nawet po wielu latach użytkowania. Technorattan jest tworzywem o nieporowatej strukturze co oznacza, że nie chłonie on wilgoci czy brudu. Czyszczenie takiej powierzchni nie sprawi żadnego problemu. W okresie jesieni i zimy kokon ogrodowy możemy wnieść do domu lub też przykryć go pokrowcem ogrodowym z poliestru. 

Kokon ogrodowy w aranżacji nowoczesnej!

Jak stworzyć ciekawą aranżację ogrodu czy tarasu? Warto połączyć kokon ogrodowy z klasyczną sofą narożną oraz stolikiem kawowym. Inną propozycją jest zestawienie kokonu ogrodowego z zestawem kawowym. 

Comments are closed.

https://birchclothing.com https://labels2017.org https://mainejug.org