Trachycarpus fortunei to jeden z gatunków palm, które w Polsce cieszą się dość dużą popularnością. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki tej rośliny, a także jej poszczególnych cech.

Czym jest trachycarpus fortunei?

Trachycarpus fortunei inaczej nazywany jest Szorstkowcem Fortunego. Jest to jedna z niewielu palm, które z powodzeniem można uprawiać na terenie Polski, ponieważ jest dość odporna na warunki klimatyczne, jakie panują na tym terenie. Roślinę można sadzić zarówno w donicach, jak i w gruncie. Dzięki niej możliwe jest nadanie niepowtarzalnego wyglądu każdemu ogrodowi, a także wprowadzenie do niego nieco egzotyki. Pień palmy składa się z włosowatych włókien. Natomiast na koronie można znaleźć dość duże liście, które fantastycznie się prezentują w towarzystwie innych roślin. Roślina charakteryzuje się dość wysokim poziomem odporności na zmienne warunki środowiska. Jeśli będzie w odpowiedni sposób zabezpieczona, to może wytrzymać nawet do temperatury minus piętnaście na zewnątrz.

Wysokość trachycarpus fortunei

Szorstkowiec Forutnego to roślina, której pień może osiągnąć wysokość nawet dwunastu metrów. Natomiast sama palma może dorosnąć aż do piętnastu metrów wysokości, dlatego jest bardzo widoczna i rzuca się w oczy. Obwód pnia palmy może wynosić nawet sto centymetrów, jeśli rośnie ona w optymalnych dla siebie warunkach środowiska. Roślina wykształca zarówno męskie, jak i żeńskie kwiatostany. Jednak można je zauważyć na roślinach, które są wysokie co najmniej na jeden metr. Nasiona trachycarpus fortunei mogą kiełkować już po kilku tygodniach, jeśli będą miały zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju. Roślinę można również wyhodować w sposób samodzielny, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę na ten temat.

Liście trachycarpus fortunei

Korona trachycarpus fortunei może się składać nawet z pięćdziesięciu liści, które będą miały kształt wachlarza. Liście tej rośliny są lekko błyszczące, gładkie i mają piękny zielony kolor. Liście składają się z poszczególnych segmentów i mogą mieć one nawet sto sześćdziesiąt centymetrów średnicy, dlatego można uznać, że są sporej wielkości. Liście są dość wrażliwe na działanie niekorzystnych warunków środowiska, takich jak nadmierne wiatry lub mróz na zewnątrz. Dlatego w takich przypadkach warto zadbać o ich odpowiednią ochronę. W tym celu liście zbiera się w grupy, a następnie przykrywa materiałem ochronnym, takim jak agrowłóknina. Dzięki temu ryzyko ich uszkodzenia znacząco się zmniejsza, na co warto zwrócić uwagę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie trachycarpus fortunei.

Comments are closed.

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/