Aby paznokcie wyglądały efektownie i były trwałe, można zdecydować się na manicure żelowy. Co warto wiedzieć na temat tej metody stylizacji paznokci?

Paznokcie żelowe – co to jest?

Manicure żelowy jest rodzajem techniki przedłużania i stylizowania paznokci, która wykorzystuje żele utwardzane światłem LED oraz UV. Metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala na nadanie im stylowego wyglądu na różne okazje, dlatego ma uniwersalne zastosowanie.

Za pomocą specjalnego żelu można skorygować kształt płytki paznokciowej, nadając jej jednocześnie naturalny wygląd w porównaniu do zwykłych tipsów. Żel zapobiega rozdwajaniu się paznokci, ich kruszeniu i pękaniu, pozwalając na uzyskanie zachwycającego wyglądu dłoni.

Różnorodne warianty zdobień powodują, że paznokcie mogą być zarówno proste i eleganckie, jak i wykończone przyciągającymi wzrok detalami.

Jak wykonuje się manicure żelowy?

Do wykonania manicure żelowego potrzebne jest odpowiednie wyposażenie i kosmetyki dedykowane do tej techniki. Z zabiegu można skorzystać w salonach manicure, ale również można wykonać go w domu. Na czym polega żelowa metoda stylizacji paznokci?

Manicure żelowy krok po kroku:

1. Opracowanie płytki paznokciowej – jej wymodelowanie i lekkie zmatowienie.

2. Odtłuszczenie paznokci z użyciem cleanera.

3. Nałożenie primera, który wytrawia płytkę, by uzyskać lepszą przyczepność żelu.

  1. Umieszczenie żelu na paznokciu – można zastosować do tego celu dodatkowe szablony albo tipsy, aby nadać płytce odpowiedni kształt.5. Utwardzenie żelu pod lampą – konieczne jest osobne utwardzenie każdej jego warstwy.6. Oczyszczenie paznokci, opiłowanie ich i ponowne odtłuszczenie.7. Wykonanie zdobień na paznokciach.

Zdobienie paznokci żelowych

Różnorodne możliwości, jakie daje metoda żelowa zdobienia paznokci, pozwalają na stworzenie manicure na wiele okazji – na uczelnię, do pracy, na randkę lub wesele.

Paznokcie żelowe mogą być malowane standardowymi lakierami lub można wykończyć je trwalszym manicure hybrydowym. Paznokcie mogą być także dekorowane, na przykład za pomocą szablonów, naklejek, cyrkonii, pyłków, past do wypukłych zdobień, które nadają płytce niebanalny wygląd.

Manicure żelowy – cena

Skorzystanie z metody żelowej zdobienia paznokci w profesjonalnym salonie to wydatek od około 60 złotych do nawet 120 złotych w zależności od efektu, jaki pragnie się uzyskać.

Zakupienie podstawowego zestawu do manicure żelowego do wykonania w domu to około 70-150 złotych, przy czym należy dokupić do niego również kosmetyki do stylizacji paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.