Dobór butów narciarskich powinien być podyktowany wymiarami, budową i biomechaniką stopy (chodzi tu m.in. o mobilność i reakcje na obciążenie), a także posiadanymi umiejętnościami narciarskimi, doświadczeniem na stoku oraz praktykowanym stylem jazdy. BOOTFITTING bierze to wszystko pod uwagę. A z jakich jeszcze powodów warto z niego skorzystać?

Maksymalna kontrola w czasie jazdy

Dobrze dopasowane buty narciarskie to gwarancja dużo lepszej kontroli nad nartami na stoku, co z kolei jest równoznaczne z pełną kontrolą ruchu.

Gdy narciarz nie musi myśleć o zsuwającym się bucie albo zbyt mocno odczuwalnym w nim luzie, jest w stanie w pełni skoncentrować się wyłącznie na jeździe i nadać jej odpowiedni kierunek. Ponadto zyskuje pełne panowanie nad sytuacją, przekładające się na większą pewność siebie i poczucie większego bezpieczeństwa na stoku.

Lepsze wykorzystanie zasobów energii

W BOOTFITTINGU chodzi również o zapewnienie jak najlepszej wydajności. Jazda w złym obuwiu męczy i psychicznie, i fizycznie, bo zmusza narciarza do wkładania nieco większej siły w pokonanie każdego kolejnego metra – dodatkowa energia jest wydatkowana na przytrzymanie stopy w odpowiedniej pozycji w bucie oraz ustabilizowanie całej sylwetki.

Dobry but to gwarancja mniejszego wydatku energetycznego na stoku. W odpowiednim obuwiu stopy nie będą za szybko się męczyć, dzięki czemu przyjemność z jazdy będzie dużo większa.

Bezpieczeństwo na znacznie wyższym poziomie

Ryzyko upadku czy też jakiegokolwiek innego wypadku na stoku może wzrastać niemalże wprost proporcjonalnie do ilości wolnej przestrzeni w bucie. BOOTFITTING nie jest żadną przemijającą modą. To sposób na zagwarantowanie sobie, a przy okazji i innym, wyższego bezpieczeństwa.

Tak jak za luźne buty będą utrudniać skręty czy nawet zwykłą jazdę, tak te za ciasne okażą się po prostu niewygodne. Permanentny ucisk także obniża poziom bezpieczeństwa na stoku, bo potrafi być tak uciążliwy, że niejednokrotnie prowadzi do utraty koncentracji, która w jeździe na nartach jest wprost kluczowa.

Idealne dopasowanie do zimowych warunków

Gdyby nie pomoc BOOTFITTINGU, prawdopodobnie wiele osób nie odważyłaby się wyjść na stok przy bardzo niekorzystnych warunkach. But, który zostanie idealnie zgrany ze stopą, zapewni tej stopie nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, ale również i pożądane ciepło.

Dodatkową opcją, z której często można skorzystać, gdy płaci się za BOOTFITTING, jest umieszczenie w butach specjalnych podgrzewanych wkładek. Wkładki skutecznie dbają o komfort cieplny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie BOOTFITTING.

Comments are closed.