Pokój dziecięcy to niezwykle kreatywna przestrzeń, w której mały człowiek tworzy swój własny świat. Pomóc w tym mogą dekoracje takie, jak naklejki ścienne. Za ich sprawą dziecku mogą towarzyszyć zwierzęcy przyjaciele, baśniowe księżniczki czy inni ulubieni bohaterowie bajek.

Tak udekorowane ściany to sposób, by wprowadzić wyjątkowy styl do wnętrza. Naklejki ścienne mogą mieć przeróżne wzory i wielkości. W wielu przypadkach przy wyborze nie ma ograniczeń, gdyż mogę być one tworzone według indywidualnych projektów. Możemy więc dać się ponieść wyobraźni i spełnić dziecięce marzenia.

Naklejki dla dziewczynki

Wróżki, księżniczki czy sympatycznie wyglądające zwierzątka to tylko przykłady zdobień pokoju dziecięcego, w którym rządzi mała kobietka. Przeważają tam pastelowe kolory, głównie róż, choć coraz częściej wprowadza się też inne kolory. Szczególnie barwne mogą być wzory z motywem kwiatów czy drzew, które można pięknie dopasować do koloru ścian.

Jednak w przypadku dzieci warto pamiętać, że naklejki nie są jedynie ozdobami, ale mogą być inspiracją do wielu cudownych zabaw. Zamieszczone na ścianie księżniczki mogą uczestniczyć w przyjęciu organizowanym przez dziewczynkę. A ulubiona postać naklejona tuż nad łóżkiem może nawet dawać poczucie bezpieczeństwa i ochrony przed nocnymi potworami.

Naklejki dla chłopca

W świecie małego mężczyzny dominować mogą dinozaury, samochody lub statki kosmiczne. Tutaj najczęściej wybieraną kolorystyką są odcienie niebieskiego czy zieleni. Można również pomyśleć o większej palecie barw dla dziecka.

Naklejki ścienne warto też dopasować do wieku chłopca i jego aktualnych zainteresowań, a te szczególnie mogą zmieniać się w wieku szkolnym. Jednak w miarę uniwersalnym wzorem mogą auta, które w ten sposób dołączą też do kolekcji zbiorów małego fana motoryzacji.

Przyklejanie naklejek ściennych

Metamorfoza wnętrza przy użyciu naklejek jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać płaską powierzchnię, wyczyścić ją, odkleić folię ochronną i umieścić na ścianie. Warto zrobić to za pierwszym razem, gdyż przyklejanie naklejek powoduje, że klej może tracić swoje właściwości. Najlepszą przyczepność uzyskuje się na ścianach, które zostały pomalowane farbami akrylowymi. W przypadku materiałów z oleistym składem (na przykład farby lateksowe), naklejki mogą utrzymywać się znacznie gorzej.

Gdy podejmiemy decyzję o usunięciu naklejek, wystarczy je jedynie odkleić. Należy wtedy chwycić za brzeg folii, napiąć ją i pociągnąć delikatnym ruchem. Po oczyszczeniu miejsca, można ponownie zamieścić tam inną, nową naklejkę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.

Comments are closed.

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/