Ubranka dla niemowląt występują w wielu rodzajach. Jednym z nich jest body, które – jak wskazuje nazwa – przylega wprost do gołej skóry malucha, jak bielizna. Ten element garderoby zakłada się zarówno na dzień, jak i na noc.

Najważniejszym zadaniem body jest zapewnienie dziecku pełnej wygody oraz osłonięcie jego pleców i brzucha w każdej okoliczności. Poza tym służy ono podtrzymaniu pieluszki nawet w przypadku bardzo ruchliwych dzieci.

Jedno zapięcie czy kilka?

Charakterystycznym elementem tego ubranka dla niemowląt jest zapięcie w kroku. Dzięki niemu można łatwiej ubrać dziecko, a przede wszystkim szybko zmienić pieluchę, bez konieczności zdejmowania całej garderoby. Poza tym zapięcie sprawia, że ubranie nie podwija się i zawsze znajduję się w tym samym miejscu. Jednoczęściowe body można zakładać już od pierwszego dnia życia.

Rozpięcia mogą występować też na ramionach, dzięki czemu w ogóle nie trzeba przekładać ubrania przez głowę pociechy. Warto jednak wybrać płaskie, metalowe zatrzaski, które nie będą uwierać dziecka. W przypadku guzików maluch może czuć dyskomfort i niepokój.

Body może być też rozpinane pod szyją lub w ogóle na całej długości ubranka. Wybierając krój, trzeba zwrócić uwagę na zachowania dziecka. Na przykład to ostatnie rozwiązanie nie sprawdzi się u niemowląt lubiących leżeć na brzuchu.

Z rękawem czy bez?

Body może mieć krótki lub długi rękaw albo w ogóle go nie posiadać. Wybór odpowiedniego fasonu zależy przede wszystkim od pory roku i pogody. Zimą na pewno niezbędny będzie długi rękaw, a latem może przydać się każdy z nich.

W upalne dni dobrze sprawdzi się też body bez rękawów – na wąskich ramiączkach lub szerszych szelkach. Nakładanie nieco lżejszego ubrania pozwoli zapewnić właściwą termoregulację organizmu maluszka.

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Rodzaj tkaniny, z której uszyte jest ubranie, ma ogromne znaczenie. Gwarancją wygody są naturalne tkaniny. Najlepiej sprawdza się bawełna, która pozwala skórze oddychać i zapobiega podrażnieniom.

Bawełniana odzież jest też bardzo łatwa w pielęgnacji. Można ją po prostu wyprać przy użyciu odpowiedniego proszku lub płynu do prania dziecięcych rzeczy, a następnie wyprasować. Kontakt ubrania z gorącym żelazkiem sprawia, że materiał staje się jeszcze miększy i przyjemniejszy w dotyku. Poza tym jest to sposób na zabicie ewentualnych drobnoustrojów pojawiających się na odzieży.

Odpowiednio dobrane body zapewni niemowlęciu duży komfort i pozwoli mu na swobodę ruchów podczas każdej zabawy oraz spokojnie przespaną noc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.