Ubranka dla niemowląt występują w wielu rodzajach. Jednym z nich jest body, które – jak wskazuje nazwa – przylega wprost do gołej skóry malucha, jak bielizna. Ten element garderoby zakłada się zarówno na dzień, jak i na noc.

Najważniejszym zadaniem body jest zapewnienie dziecku pełnej wygody oraz osłonięcie jego pleców i brzucha w każdej okoliczności. Poza tym służy ono podtrzymaniu pieluszki nawet w przypadku bardzo ruchliwych dzieci.

Jedno zapięcie czy kilka?

Charakterystycznym elementem tego ubranka dla niemowląt jest zapięcie w kroku. Dzięki niemu można łatwiej ubrać dziecko, a przede wszystkim szybko zmienić pieluchę, bez konieczności zdejmowania całej garderoby. Poza tym zapięcie sprawia, że ubranie nie podwija się i zawsze znajduję się w tym samym miejscu. Jednoczęściowe body można zakładać już od pierwszego dnia życia.

Rozpięcia mogą występować też na ramionach, dzięki czemu w ogóle nie trzeba przekładać ubrania przez głowę pociechy. Warto jednak wybrać płaskie, metalowe zatrzaski, które nie będą uwierać dziecka. W przypadku guzików maluch może czuć dyskomfort i niepokój.

Body może być też rozpinane pod szyją lub w ogóle na całej długości ubranka. Wybierając krój, trzeba zwrócić uwagę na zachowania dziecka. Na przykład to ostatnie rozwiązanie nie sprawdzi się u niemowląt lubiących leżeć na brzuchu.

Z rękawem czy bez?

Body może mieć krótki lub długi rękaw albo w ogóle go nie posiadać. Wybór odpowiedniego fasonu zależy przede wszystkim od pory roku i pogody. Zimą na pewno niezbędny będzie długi rękaw, a latem może przydać się każdy z nich.

W upalne dni dobrze sprawdzi się też body bez rękawów – na wąskich ramiączkach lub szerszych szelkach. Nakładanie nieco lżejszego ubrania pozwoli zapewnić właściwą termoregulację organizmu maluszka.

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Rodzaj tkaniny, z której uszyte jest ubranie, ma ogromne znaczenie. Gwarancją wygody są naturalne tkaniny. Najlepiej sprawdza się bawełna, która pozwala skórze oddychać i zapobiega podrażnieniom.

Bawełniana odzież jest też bardzo łatwa w pielęgnacji. Można ją po prostu wyprać przy użyciu odpowiedniego proszku lub płynu do prania dziecięcych rzeczy, a następnie wyprasować. Kontakt ubrania z gorącym żelazkiem sprawia, że materiał staje się jeszcze miększy i przyjemniejszy w dotyku. Poza tym jest to sposób na zabicie ewentualnych drobnoustrojów pojawiających się na odzieży.

Odpowiednio dobrane body zapewni niemowlęciu duży komfort i pozwoli mu na swobodę ruchów podczas każdej zabawy oraz spokojnie przespaną noc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.

krzesła na taras doniczka do ogrodu krzesło na taras