Świnoujście to najdalej wysunięte miasto zachodniego wybrzeża w Polsce. I choć z wielu regionów naszego kraju jest tam dość daleko, spędzone w aucie godziny szybko wynagrodzą nam atrakcje tego miejsca. Aby w pełni skorzystać z tego, co miasto i okolica mają nam do zaoferowania koniecznie znajdźmy Świnoujście noclegi blisko morza.

Warunki przyrodnicze

Pierwszym walorem Świnoujścia jest jego położenie. Terytorialnie leży na wyspie Wolin i części dzielonej z Niemcami wyspy Uznam. W obrębie miasteczka znajduje się także archipelag około 40 małych wysepek. Wszystkie położone pomiędzy dwoma akwenami wodnymi – Zalewem Szczecińskim a Morzem Bałtyckim.

Świnoujście podobnie jak sąsiednie Międzyzdroje ma status uzdrowiska. To najlepszy dowód na to, że przyroda tego miejsca jest niezwykła i a jej walory mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Natura obdarowała Świnoujście także tym, czego turyści pragną najbardziej – długim pasem szerokiej, piaszczystej plaży. Szacuje się, że w najrozleglejszym miejscu jej szerokość sięga nawet 70 metrów! Miłośnicy klifowego wybrzeża, mogą w przeciągu 1,5 godziny dostać się na niemiecka wyspę Rugia, słynącą ze spektakularnych stromych zboczy.

Doskonala infrastruktura

Uzdrowiskowy charakter miejscowości wpłynął na rozwój infrastruktury turystycznej. Dzięki istnieniu ośrodków dla kuracjuszy wybudowano tutaj także liczne hotele i pensjonaty. Znajdziemy tu także Świnoujście noclegi blisko morza. Ale uwaga, hotele w bliskości plaży cieszą się ogromną popularnością, nie warto więc zwlekać z ich rezerwacją do ostatniego.

Zaplecze turystyczne miasta to nie tylko Świnoujście noclegi blisko morza. W uroczej nadmorskiej miejscowości znajdują się ośrodki SPA, restauracje z pysznymi bałtyckimi rybami, liczne kawiarnie i lodziarnie.

Ważnym elementem infrastruktury turystycznej Świnoujścia jest także port, z którego odbywają się kursy do szwedzkiego Trelleborga, Ystad i na popularną wśród rowerzystów duńską wyspę Bornholm. Cykliści mają co robić także w obrębie samego Świnoujścia i w bliskiej okolicy. Świetnie rozbudowane i dobrze utrzymane ścieżki rowerowe po polskiej i niemieckiej stronie zachęcają do spędzenia długich godzin na jednośladzie.

Warto zobaczyć

Świnoujście zachęca także zabytkami architektury. Warto zobaczyć port, fortyfikacje, latarnię morską i niezwykłą konstrukcję nawigacyjną Stawa Młyny.

Wypoczynek w Świnoujściu sprawia, że po jednych wakacjach będziemy chcieli wracać tu co rok.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Świnoujście noclegi.

Comments are closed.